top of page

HAKKIMDA

1979’da doktor bir baba ve kimya mühendisi bir annenin tek çocuğu olarak İstanbul’da doğdum. Galatasaray Lisesi’nde okudum, hayatı orada öğrendim. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nü bitirdim. Bir dönem Avustralya Victoria University’de öğrenci değişimi yaptım. Fransa’nın Perpignan şehrinde Université de Perpignan’da uluslararası pazarlama mastırı yaptım, eğitim hayatıma cila atmış oldum. 2004’ten beri farklı sektörlerde, farklı dinamiklerde ama hep pazarlama ekseninde çalışıyorum.

Fransa’da bir şarap firması olan Vinimed’te başlayan iş hayatımda sırasıyla Uzel Makine’da traktör alanında ürün yöneticiliği yaptım. Daha sonra tarımsal üretim yapan aile şirketimiz olan Bogisa’yı kurdum. İnovatif tarımsal üretim faaliyetleri yanında dünyada bir ilk olan soğuk enginar çayını piyasaya çıkardım ve geniş kitlelere tanıttım. İş hayatımın gelişme döneminde sırasıyla Checkpoint’te marka ve iş geliştirme müdürlüğü, Banvit’te ticari pazarlama müdürlüğü ve Sinpaş GYO’da ticari alanlar satış pazarlama müdürlğü yaptım. Son görevim olan Cantek şirketler grubunun pazarlama direktörlüğünde ürettiğimiz gıda saklama ve işleme tesislerini tüm dünya ile buluşturmak için pazarlama altyapısını kurdum ve yönetiyorum. 


Profesyonel hayatımda, görev aldığım kurumlarda, marka değerini, satışları, pazar payını ve karı arttırmak üzere projeler geliştirdim. Birçok farklı ülkede iletişim faaliyetlerinde bulundum; farklı satış kanalları, iş sistemleri, şirket politikaları geliştirdim; satış, pazarlama ve iş geliştirme alanlarında yenilikçi çalışmalar yaptım, birimler ve ekipler kurdum, yönettim. Özellikle global B2B pazarlamada büyük tecrübe kazandım ve kendi doktrinlerini oluşturmaya başladım. Bu durumun bir getirisi olarak olarak pazarlama alanında çeşitli danışmanlıklar yapıyorum.

Bunun yanında kalemle tanıştığım günden beri içimde biriken bir edebi üretim coşkusunun sonucu olarak yazarlık yapmaktayım. Macera türünde Soğuk Lodos ve Gelibolu Sırlar yarımadası isimli iki adet yayınlanmış romanım mevcut. Benim için yazmadan durmak mümkün değil. Diğer romanlarımı da yavaş yavaş hazırlıyorum.

Spor hayatımda önemli bir yüzde alıyor. Snowboard, squash, kickboks ve futbol ile uğraşıyorum. Bunun yanında, piyano çalıyorum, gruplarda çalıyorum, şarkılar besteliyorum ve yayınlıyorum. Akıl oyunları, seyahat ve motosiklet en sevdiğim hobilerim arasında. Strateji ve matematiğe yoğun ilgi duyuyor, kelime oyunları ile ilgili içerikler üretiyorum. Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Almanca konuşuyorum ve yazıyorum. Evliyim ve 2 çocuğum sayesinde tüm iş hayatımdan daha yorucu olan babalık sanatını icra ediyorum.


Hayattaki en büyük motivasyonum, bir şeyler üretmek ve bunun neticesindeki başarıya şahit olmak. Bu nedenle benim için en kutsal değerler yenilikçilik, yaratıcılık, sistem geliştirmek ve üretkenlik.

bottom of page