Neden okumalıyım

Neden Soğuk Lodos’u okumalıyım?

…çünkü macera türündeki roman, içerisinde gerilim, polisiye, aşk, entrika, ihanet ve soru işaretleri barındırıyor.

…çünkü roman, İstanbul Boğazı’nın ve onun bu güzelliğe erişmesini sağlayan yardımcı öğelerin beraberce ortaya çıkardığı büyülü ve gizemli bir atmosferde geçiyor. İstanbul tutkusunu heyecan ve merak uyandıran bir macera ile harmanlayarak okuyucuların karşısına çıkıyor.

çünkü romanın kurgusu, gizemli atmosferi sayesinde, önce okuyucuyu kafasında oluşan soru işaretleriyle birlikte hikayenin içine çekiyor, sonra verdiği şaşırtıcı cevaplarla hem zihinsel hem de duygusal bir doyum sağlıyor.

çünkü romanın dili oldukça akıcı, dinamik, sevecen ve dostça. Hızlı ve keyifle, bir sonraki sayfayı merak ettirecek şekilde okunabiliyor. Romanın akışı çeşitli söz sanatlarıyla ve kelime oyunlarıyla destekleniyor. İfadeler sade ve içten. Ancak altında derin anlamlar aranacak söylemler de yer yer dikkat çekiyor. Kelimelerin kullanımındaki özgün yaklaşım romanı anlatım yönünden oldukça ilginç ve farklı kılıyor.

çünkü Soğuk Lodos romanı yazarın hayal gücünün ve kelimelerle oynadığı oyununun ilk defa somut bir eser şeklinde ortaya çıkmış halidir. Halen yazmakta olduğu ve ileride yazacağı tüm benzer eserlerin edebiyat dünyasında yer alabilmesi için o dünyaya bir giriş kartı niteliğindedir. İlktir, en özel olandır.